top of page

נושאי ליבה - סעיפי החוזה המקומי החדש

מועצת העיר היא המקום בו מתקבלות ההחלטות החשובות ביותר על אורח חיינו ואנו נייצג את הקול הליברלי ששומר על האינטרסים של תושבי הרצליה , ונפעל ללא לאות במגוון תחומים ביניהם:

✅  חינוך 

אנו בחוזה חדש מאמינים שצריך לדאוג לביטחון האישי ולחוסן הנפשי של הילדים.ות בבתי הספר. זה יקרה רק במערכת חינוך מעורבת, ביקורתית, יצירתית וחדשנית ששמה את הילד.ה במרכז.
עוררנו מאבק בנושא מגדריות של ילדים.ות בשיתוף מערכת החינוך העירונית. קידמנו מאות פניות בנושאי חינוך, פעלנו לקירוי מגרשים בבתי ספר, הקמנו צוותים לבחינת תכני לימוד ועסקנו בתשתיות מבניות של מוסדות החינוך בעיר. נמשיך לפעול בכל הכוח כדי שהילדים והילדות שלנו יקבלו את החינוך והסובלנות הכי טובים שיש! לא רק בעיר, בכל הארץ! והכי חשוב- יחייכו לאורך כל הדרך.
זה מתחבר לעוד מטרה ששמנו לנו, להחזיר את הפעילות של תנועות הנוער הכחולות בעיר.

  תשתיות ותחבורה 

גם לנו נמאס לעמוד בפקקים כל בוקר ביציאה מהעיר.
לכן נפעל ונדאג שלתושבי.ות הרצליה תהיה תחבורה ציבורית לא פחות ממעולה.
יותר קווי אוטובוסים שיגיעו בזמן, יציעו מסלולים מגוונים ויפעלו בתדירות גבוהה יותר וגם בשבת. 
נשפר את נראות מדרכות העיר, נרחיב אותן (וגם נדאג לתאורה איכותית) ונפעל להצללה, כדי שיהיה נעים ללכת בכל רחבי הרצליה.
בשנים האחרונות הובלנו את תוכנית האב לשבילי אופניים וסללנו שבילי אופניים בהיקף של מיליוני שקלים, ונמשיך לפעול ולסמן שבילים גם בתוך השכונות הקיימות. קידמנו התקנת עמדות הטענה לרכבים חשמליים בכל בנייני המשרדים החדשים ובבניינים ציבוריים, ונעודד מעבר לרכבים חשמליים ונקדם פרויקט של רכבים שיתופיים. ולא נשכח שגם פעלנו להעתקת מיקומי תחנת הרכבת הקלה לרווחת התושבים.
רגע. אנחנו רק בהילוך ראשון...

 

✅  ליבראליות

נעשה הכול כדי שהרצליה תעבור מליברלית לייט לליברלית על מלא.
מה זה אומר?
יותר מקומות פנאי ובילוי ולא רק בפרוורי העיר.
בית לקהילה הגאה, מרכז העצמת נשים, החל מהגיל הרך.
חוזה חדש תפתח עוד מקומות בילוי לגילאים הצעירים במרכז העיר, בית למוזיקאים, מועדוני לילה, קריוקי. ואם כבר הזכרנו ליברליות, נקדם גם את מצעד הגאווה למרכז העיר.
עם זאת, נתמוך בהקמת מוסדות דת לתושבי העיר, אבל נמנע ניסיונות השתלטות פוליטית דתית לשינוי אופייה של העיר.

השיוויון הנו הערך שינחה אותנו בכל תחום של פעילות עירונית
 

✅  ביטחון אישי 
נשדרג את המרחבים המוגנים, בעזרת תחזוקה שוטפת של המקלטים בעיר.
נעשה בחינה מחודשת של כל המיגון בעיר, הן בכמות והן בפריסה במקומות הציבוריים ובמוסדות החינוך.
נקים תוכניות פינוי מהיר במקרים של שימוש במקלטים לטובה ציבורית , כמו לקהילה, כך שתוך שעה המקלט יוכל להתפנות לטובת הנושא שלצורכו שהוקם.
נפעל נגד אלימות בבתי הספר וברחוב, גורמי פשיעה בעיר, נמגר את תופעת הפריצות ונגלה 0 סובלנות כלפי עבירות וניסיונות הקמת עסקים לא חוקיים. נעשה זאת בשיתוף פעולה מלא עם כוחות הביטחון ונחזיר את ההרתעה וההתראה את המשמר אזרחי. נפעל לשדרג את התאורה ברחובות העיר ולמוגנות של הילדים ובני הנוער בכל רחבי העיר.


✅  ספורט

לא שכחנו את הספורט! נפעל גם למען השבחת יותר מגרשי ספורט לקהילה, לקידום פעילויות ספורט לאחר גיל יסודי למי שאינו שחקן תחרותי. וגם יותר מגרשים ומרחבי ספורט למגוון רחב של ענפי ספורט קהילתי ועממי.


✅  סביבה ירוקה וקיימות
נגדיל את השטחים הירוקים במרחב הציבורי, נשמור על שטחי תעש ירוקים, נגדיל את ההצללות בעיר ונשתול יותר עצים שיעניקו צל במרחבי ההליכה. נכניס תוכנית עירונית לחינוך אקטיבי החל מהגיל הרך, נעניק מלגות לבני נוער וסטודנטים בעבור פרויקטים שיקדמו את הרצליה להיות ירוקה יותר.
תפחית את זיהום האוויר באמצעות מעבר לרכבים חשמלאים, נפחית את נפח התנועה באמצעות תחבורה ציבורית ושיתופית ונעודד הליכתיות ומעבר לאופניים.
נעודד מיחזור בבתי ספר, אזור התעסוקה ומקומות ציבוריים, נעודד עסקים של יד 2 ופרויקטים חברתיים ועסקיים של קיימות.

✅  קהילה גאה
הקמת הבית הגאה, פעילות חודש הגאה בכל רחבי העיר ומצעד גאווה של תושבי העיר במרכז העיר ולא בפרוורים, הגדלת והרחבת תוכנית איגי בבתי הספר, פיתוח תוכנית לבני הנוער שזקוקים לתמיכה רגשית וחברתית ביציאה מהארון, הקמת צוות עירוני שיפעל לפעילות לקהילה בכל הגילאים כולל הגיל השלישי, קיוס תוכנית וקורסים בבית הגאה ותוכנית מנטורית לכל הגילאים. הקמת מרכז הדרכה להורים, אחים וחברים של צעירי הקהילה.

✅  הגיל השלישי 
אנו נאפשר קבלה במשרדי העירייה ללא הזמנת תור.
נפתח מועדוני גמלאים בהם נלמד משחקי חברה, הרצאות בנושאי בריאות, הפעלות מוזיקליות.
נקיים פעילות תרבותית בבקרים: סרטים מסובסדים, הרצאות, ריקודים, קונצרטים בסיוע תלמידי בתי ספר למוזיקה יחד עם פנסיונרים שמנגנים.
נעודד פתיחת בתי קפה במרכז העיר ובשכונות.
נקיים פעילות ספורטיבית מותאמת גיל לאורך כל השנה במתנסים ובפרקים.

bottom of page